Polročné vysvedčenia po novom? Ani som si nevšimla...

Autor: Elena Homolová | 3.2.2012 o 11:26 | (upravené 3.2.2012 o 11:52) Karma článku: 6,67 | Prečítané:  964x

Polročné vysvedčenia sú za nami. Vlastne po prvýkrát už nemôžeme hovoriť  o vysvedčeniach, ako  doteraz. Hoci podľa novely školského zákona si rodičia a študenti mohli okrem  klasického vysvedčenia vybrať náhradu, a to slovné hodnotenie alebo výpis z kvalifikačného hárku. 

Nik sa rodičov nespýtal na to, aký druh hodnotenia chcú. Ako som sa neskôr dozvedela, školy si to mohli rozhodnúť sami. Rozhodli. A tak všetky deti priniesli domov výpisy z kvalifikácie, prospechu a správania. Na prvý pohľad sa od klasických vysvedčení v ničom neodlišovali. Ibaže mali iný názov a neboli na papieri s vodotlačou.  Inak zostalo všetko pri starom. Teda aj rovnaká záťaž učiteľov pri ich príprave a vytlačení.  Aj napriek tomu, že som zovšadiaľ počúvala slová o tom, ako polročné vysvedčenia zaťažujú školy a učiteľov. Preto sa pýtam, či s týmto výpismi mali učitelia menej práce a či im táto zmena pomohla.

Aké skúsenosti s novým druhom polročného hodnotenia majú ďalší rodičia, resp. čo na to hovoria učitelia?  Naozaj to pomohlo, alebo zo strany ministerstva školstva išlo iba o výstrelok, ktorý vykážu ako verejne „prospešnú“ prácu pri odbúravaní byrokracie?

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Filkova nástupkyňa: My politikom hovoríme, čo by mali robiť. Oni rozhodujú

Hlávková má pozitívny efekt pre mňa ako človeka, ktorý chce lákať do verejnej správy, hovorí šéfka Inštitútu pre finančnú politiku LUCIA ŠRÁMKOVÁ.

KULTÚRA

Michal Havran: Keby som mal dnes osemnásť, bol by som zúrivým ateistom

Zo žartu sa nazýva salónnym teológom.


Už ste čítali?